Poznaj rozwiązania GRAFINET

Systemy IT oraz outsouricng
Dostosowane do potrzeb Klientów
20-letnie doświadczenie
GRAFINET web solutions - Agencja InteraktywnaMapa serwisu
Dacpol Sp. z o.o. - System sprzedaży wysyłkowej

Dacpol Sp. z o.o.

System sprzedaży wysyłkowej
sklep.dacpol.com.pl

Branża:

elektronika, elektrotechnika, energetyka, sprzedaż wysyłkowa, produkcja

Cele projektu:

  • Zaprojektowanie i wdrożenie katalogu internetowego na bazie katalogu wysyłkowego
  • Zbudowanie zintegrowanej platformy do prowadzenia handlu elektronicznego
  • Zaprojektowanie narzędzi do integracji z istniejącymi systemami firmowymi i repozytoriami danych

Dacpol Sp. z o .o. to jeden z największych polskich dostawców i producentów podzespołów do: elektroniki, elektrotechniki, automatyki, energoelektroniki i energetyki. Reprezentuje ponad 100 czołowych producentów oraz zapewnia usługi z zakresu projektowania i produkcji podzespołów na zamówienie.

Jednym z elementów stanowiących o przewadze konkurencyjnej firmy jest zespół kilkudziesięciu inżynierów gotowych do pomocy w najbardziej skomplikowanych przypadkach. Z racji pozycji jaką firmą zajmuje na rynku sprzedaży wysyłkowej podzespołów podjęto decyzję o udostępnieniu oferty z Katalogu Wysyłkowego w internecie. Jednym z celów przedsięwzięcia jest zwiększenie udziału liczby zamówień i zapytań on-line w celu wygospodarowani czasu dostępnego na konsultacje telefoniczne.

W chwili obecnej serwisy internetowe firmy Dacpol umożliwiają przeglądanie i zamawianie produktów, lecz bez pełnej obsługi procesu sprzedaży przez system internetowy. Co więcej wewnętrzne systemy F-K i magazynowe nie są w żaden sposób zintegrowane z ofertą prezentowaną w serwisie www. Brak jest również zaawansowanego systemu wyszukiwawczego, który pozwoliłby na dobieranie podzespołów wg zadanego zestawu kryteriów, lecz na tyle elastycznego aby pełnił on rolę „eksperta on-line”.

Wdrożono zintegrowane rozwiązanie, oparte o platformę GRAFINET cms,  łączące funkcje katalogu internetowego i systemu handlu elektronicznego. Z racji rozległości rynku, system został wdrożony w kilku wersjach językowych, a także został przystosowany do obsługi wielu walut. Do najciekawszych rozwiązań należy zaliczyć system wyszukiwania produktów, który został specjalnie dostosowany do potrzeb inżynierów pozyskujących podzespołów w celach projektowych lub produkcyjnych. System nie tylko jest w stanie zaproponować elementy dokładnie pasujące do kryteriów, ale także takie, które je spełniają nadmiarowo, a są w danej chwili dostępne lub tańsze (dioda Zenera o napięciu przebicia 10V może zostać zastosowana zamiast diody o napięciu przebicia 5.1V).

Serwis sprzedaży internetowej firmy Dapcol Sp z o.o. stanowi kompleksowy system umożliwiający: prowadzenie handlu elektronicznego poprzez dostarczanie mechanizmów do prezentacji i wyszukiwania towarów i produktów; zamawianie produktów wraz z automatycznym przyznawaniem rabatów cenowych i ilościowych; zarządzanie całym procesem przez panel administracyjny systemu i mechanizmy importu i eksportu danych.
 

...