Poznaj rozwiązania GRAFINET

Systemy IT oraz outsouricng
Dostosowane do potrzeb Klientów
20-letnie doświadczenie
GRAFINET web solutions - Agencja InteraktywnaMapa serwisu
LIBERI Sp.j. - Serwis społecznościowy - ABCbaby.pl

LIBERI Sp.j.

Serwis społecznościowy - ABCbaby.pl
www.abcbaby.pl

Branża:

portale tematyczne, usługi dla rodziców, agencja opiekunek

Cel projektu:

  • Zbudowanie serwisu społecznościowego dla rodziców i opiekunek
  • Kreacja wizerunku serwisu
  • Budowa systemów umożliwiających prowadzenie biznesu elektronicznego

Serwis ABCbaby.pl to nowatorskie przedsięwzięcie mające wypełnić lukę w rozwiązaniach internetowych dla rodziców i opiekunek do dzieci, którzy stanowią jego grupę docelową. Celem serwisu jest dostarczanie treści oraz mechanizmów pozwalających na rozwój społeczności skupionej wokół niego oraz umożliwiających współpracę i komunikację pomiędzy użytkownikami zainteresowanymi poprawnym rozwojem dziecka.

W chwili obecnej serwisy zajmujące się szeroko pojętą tematyka opieki nad dziećmi nie oferują możliwości kompleksowego uzyskania pomocy zarówno w zakresie niezbędnej wiedzy, jak i kontaktu z osobami mogącymi taką wiedzę udostępnić (lub zapewnić pożądaną usługę). Większość serwisów oferuje dostęp do forów dyskusyjnych lub baz opiekunek, jednakże nie zawsze treści są w jakikolwiek sposób weryfikowane.

Serwis ABCbaby.pl jest skierowany do kilku grup odbiorców, zapewniając dla nich odpowiednie rozwiązania. Dla rodziców przewidziano: możliwość wyszukiwania opiekunek (wg zaawansowanych kryteriów, łącznie z dostępnością w poszczególnych godzinach w tygodniu), dostęp do porad ekspertów, możliwość korzystania z katalogu usług i firm, a także forum dyskusyjne i giełdę rzeczy używanych. Dla opiekunek przewidziano: możliwość rejestrowania swoich ofert, dostęp do porad ekspertów, możliwość korzystania z katalogu usług i firm, a także forum dyskusyjne. Ze względu na konieczność zapewnienia wysokiej jakości usług wprowadzona została odpłatność za część usług. Ze względu na wygodę korzystania z systemu zastosowano rozwiązania udostępniające następują rodzaje płatności: przelewy zwykłe, karty kredytowe, SMS oraz tzw. szybkie przelewy.

Serwis ABCbaby.pl stanowi zintegrowany system umożliwiający prowadzenie biznesu elektronicznego poprzez dostarczanie mechanizmów do: sprzedaży treści i usług, prowadzenia rozliczeń, tworzenia wysyłek masowych (mailing) do użytkowników serwisu, zarządzania powierzchnią reklamową oraz zarządzania użytkownikami.

...